Náš oddíl

img1Jako lezecký kroužek, a později oddíl Slavoj Litoměřice, jsme vznikly v roce 2012. Vzešli jsme z iniciativy kamarádů horolezců, kteří se rozhodli své zkušenosti předat dál, a ukázat mladším generacím, jak zajímavé a úžasné je lezení.

Všichni lezeme, protože nás to baví. Nesoupeříme s ostatními, abychom byli nejlepší. Snažíme se v první řadě posouvat sami sebe. A stejně tak jsme se rozhodli vést i náš oddíl. Chceme dětem ukázat, že sport není jen o výkonu, ale také přátelích a výzvách, které si sami stavíme do cesty.

Lezení a akce pro děti

Jako oddíl organizujeme tréninky v lezení na umělých stěnách pro děti od 5 do 15 let. Děti rozděluje do několika skupin, kde se učí specifické dovednosti dle svého věku i schopností. Na to dohlíží naši trenéři, kteří prochází řadou pravidelných školení, aby získali nové zkušenosti a mohli je předat dál.

Tréninky pro děti se snažíme obohatit o řadu různých víkendových výletů a akcí. Jezdíme na umělé i přírodní lezecké stěny a bouldery. Výlety často zkombinujeme s dalšími sportovními aktivitami (slackline, sjížděný vody, kola) nebo s výlety za historickými a přírodními krásami.

Lezecké závody

Čas od času se také zúčastníme lezeckých závodů, abychom děti motivovali k lepším výkonům. Můžeme se tak pochlubit řadou úspěchů a medailových umístění..

Od roku 2014 navíc pořádáme lezecké závody Litoměřický LEZEC, které jsou určeny nejen pro lezce z řad lezeckých klubů a oddílů, ale i pro odvážlivce z řad veřejnosti. I zde pamatujeme na to, že sport je především o zábavě a kolektivu. Při závodech se nebojíme vytvořit speciální úseky na lezeckých tratích, kde se projeví jak lezecká zdatnost závodníků, tak i důvtip a smysl pro zábavu.

 

 

Pro děti i dospělé

Jako správní nadšenci organizujeme spoustu akcí, které jsou přístupné lezcům i nelezcům všech věkových kategoriích. Na lezecké stěně se snažíme pokořit vrcholky nejvyšších hor, v parcích pak natáhneme slackline a nabádáme neznalé kolemjdoucí, aby si to zkusili.

Mimo to spolupracujeme s řadou dalších, spřátelených oddílů, s nimiž se podílíme na organizování zajímavých akcí jako např. Vod-King.

Mluví o nás

Regionální Televize

Český horolezecký svaz