Fesťák (25. – 28. 8. 2016)

20160826_191209

Koncem prázdnin jsme se s nejstaršími Brabenci vypravili na Mezinárodní horolezecký filmový festival do Teplic. Tak jak to bývá, i letos byla atmosféra parádní.

Vyrazili jsme ve čtvrtek v podvečer. Cesta byla úmorná. Strašné vedro a spousta objížděk a oprav silnic nás ale neodradili. Vždyť je to takový náš malý lezecký svátek.

Do Teplic nad Metují jsme dorazili kolem půl deváté večer. S kluky jsme se dohodli, že budeme spát na divoko na parkovišti přímo v centru města. Tím pádem nám odpadla starost o hledání místa na stan. Festival byl již v plném proudu, ale mi jsme si ho pořádně začali užívat až v pátek. Hned po snídani jsme vyrazili do ulic dokoupit pár lezeckých cajků. Už od rána byl bohatý a zajímavý program v parku, proto jsme celý den pendlovali mezi obchůdky a parkem. Pevný plán jsme neměli. Pouze večer bylo našim cílem kino, kde dávali mimo jiné Skalní duel: Adam vs. Martin. To se fakt povedlo.  Film i celý blok stál za to!

I letos jsme v Teplicích potkali Jaromíra, Zdeňka „Dědka“, Míru a Martina, se kterými jsme se dohodli na sobotním lezení a brzy ráno společně vyrazili na nedaleký Křížák. Vrátili jsme se odpoledne, tak abychom stihli finále v mistrovství ČR ve stavění i bouldrové závody.

Domu jsme odjížděli v neděli ráno. Cestou jsme se zastavili v Adršpachu, v muzeu lezení. Protože bylo neskutečné vedro, dohodli jsme se, že cestou zastavíme někde u vody. Přibrzdili jsme proto na Rumchalpě, což je potápěčský lom u Nové Paky. Mají zde skvělou atrakci – kladku. Čas však rychle plynul a před námi byla ještě dlouhá cesta a tak nezbylo, než se kolem třetí vypravit pak už rovnou k domovu…