Jarní lezení na Kreutzbergu

Fotografie-z-akcí-a-tréninků-za-školní-rok-20142015

Nasadit rukavice, kulicha a hurá ven. V trávě je jinovatka a teploměr ukazuje nula stupňů. Tak tohle má být naše první lezení venku? Vždyť nám na skále omrznou prsty. Nad hlavou je ale modré nebe. Snad nás slunko zachrání.

Na autobusové zastávce, kde jsme se všichni sešli, už je trochu příjemněji. Rychlá cesta autobusem a už kličkujeme po cestách k lesu. Louky jsou celé mokré a je lepší si trochu zajít než mít úplně promočené boty. První vrstva oblečení musí dolu. Čeká nás prudký výstup do kopce. Rychlá cesta přímo pod skály.

Jsme nahoře. Sedáky, přilby, natažená lana. Celé dopoledne lezeme cesty v položené plotně. Všem to moc dobře jde. V poledne kluci rozdělají oheň, dáme si oběd, upečeme buřty. Odpoledne všichni zkoušíme těžší cesty kolem pátého stupně. Kolmá skála, menší chyty a občas nějaký ten převis. Každý se s tím pokouší nějak poprat. Všichni se snaží, parádně lezou a určitě jsme si tu všichni o kousek posunuli hranici svých výkonů. Motivace pro další trénink.

Po cestě domů se ještě stihneme rozhlídnout z vyhlídky, projít se po kopci, prolízt si malou jeskyni a v krásném a slunečném dni se občerstvit u pramínku.